czwartek, 26 września 2013

„Zawsze wydaje się, że w innym miejscu będzie lepiej”

Często mówimy sobie, że ktoś ma lepiej od nas. Narzekamy na brak markowych ubrań, na złe oceny w szkole i zazwyczaj winne zrzucamy na Boga. Pytamy: „Boże dlaczego ona ma lepiej ode mnie.”, „Dlaczego ona ładnie śpiewa, a mnie nie obdarzyłeś takim talentem”. Jesteśmy egoistami widzimy tylko czubek własnego nosa i nie dostrzegamy, że są ludzie na świecie, którzy mają o wiele gorzej, a NIE narzekają! Postawmy się w sytuacji biednej, wielodzietnej rodziny, której brakuje pieniędzy na wyżywienie dzieci. Ci ludzie nie narzekają, tylko szukają rozwiązania swoich problemów, nie obwiniają nikogo i starają się zaakceptować tę sytuację. Szukają wsparcia w rodzinie, przyjaciołach, osobach duchownych.
Nauczmy się zaakceptować Bożą wolę, zawierzmy Mu swoje problemy ale nie obwiniajmy go nie krzyczymy! Każde cierpienie ma sens i jest drogą do Zbawienia.
Panie, przyjmuję z godnością cierpienie, jeśli jest ono zgodne z Twoją wolą. Nie proszę Cię o zdjęcie ze mnie tego Krzyża, lecz proszę Cię o siły, o wytrwałość w pokonywaniu moich słabości i zadań, które przede mną postawiłeś.
Amen

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz