środa, 19 marca 2014

Chłopaku, dziewczyno pomódl się do Świętego Józefa! :)

Dzisiaj wspominamy Św. Józefa z Nazaretu :)

MODLITWA O DOBRĄ ŻONĘ

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi! Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za towarzyszkę życia Najświętszą i Niepokalaną Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje serce i złączyć się z nią mocą łaski sakramentu małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłów Przedwiecznego. Amen.


MODLITWA O DOBREGO MĘŻA

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna - Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.


Modlitwy pochodzą z książki "Cuda świętego Józefa. Świadectwa i modlitwy".2 komentarze:

  1. Modlenie o się o przyszłego małżonka- bardzo dobry pomysł. Ale dlaczego nie prosto do Boga? Tylko przez kogoś kto nie ma żadnej mocy i już....nie żyje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie, jestem zaskoczony takim bałwochwalstwem.

      Usuń