czwartek, 27 marca 2014

„Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy."

„Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” (Mt 6, 16-18).


      Wielki Post to szczególny czas w życie każdego z nas. Wiele osób robi różne postanowienia wielkopostne, chcąc w ten sposób pokutować i swoje mikroskopijne cierpienie, wobec cierpienia Boga ofiarować właśnie Jemu. Bóg przez te 40 dni czeka na Twoje TAK! Na to aż powiesz Mu: "Boże Tobie ufam, bezgranicznie".  


      Mija już kolejny tydzień Wielkiego Postu, więc pewnie to wiecie ale nie zaszkodzi przypomnieć, że w każdy piątek możemy, a nawet powinniśmy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. W większości parafii jest podział na Drogę Krzyżową dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcam młodzież do uczestnictwa w młodzieżowym nabożeństwie, ponieważ rozważania są przygotowywane specjalnie dla Was. Natomiast w każdą niedzielę odbywają się Gorzkie Żale, również zachęcam do uczestnictwa.
     Niech okres Wielkiego Postu będzie szczególnym czasem refleksji nad własnym życiem, przemyśleń, zmian na lepsze, czasem przebaczenia i pojednania. Przeżyjcie owocnie ten czas!
Ofiara Jezusa Chrystusa na Krzyżu  zmazała Twój grzech i spowodowała, że możesz być zbawiony! Masz cudownego Tatę, który oddał za Ciebie życie, dziękuj Mu za to każdego dnia.
JEMU CHWAŁA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz