Dlaczego Młodzi Chrystusowi?

Młodzi Chrystusowi to zupełnie nowa strona poświęcona dla wszystkich, którzy czują się młodo duchem! :)
Często można spotkać się z opinią, że Kościół jest tylko dla starszych ludzi, nie dla młodych. Przecież młodzież musi się wyszaleć i po co ma marnować swój cenny czas będąc w Kościele na Mszy Świętej? Niestety takie są poglądy wielu młodych ludzi. 
Chciałabym obalić ten stereotyp i pokazać, że my młodzi również bardzo mocno kochamy Boga i chcemy się z nim spotykać w modlitwie, na Mszy Świętej i nabożeństwach.
W wielu parafiach młodzież jest angażowana w przygotowania czuwań modlitewnych, oprawę Mszy Świętych (schole, zespoły), czy też przygotowywanie pielgrzymek. Myślę, że warto się zastanowić nad czynnym udziałem w życiu parafii. To od nas młodych zależy przyszłość! :)

„Młodzież i dzieci są przyszłością świata, są przyszłością narodu i Kościoła, są tą przyszłością oni, młodzi ludzie, ale są nią w oparciu o rodzinę, o szkołę, o Kościół, o naród, o cały naród.” – Jan Paweł II

Historia blogowania:

W grudniu 2012 roku założyłam bloga wiarawmoimzyciu na blogspot.com. (ok.11.000 wyświetleń)

W kwietniu 2013 roku  powstał blog Młodzi Chrystusowi na innym serwerze niż blogspot. (ok.30 000 wyświetleń)

26 września 2013 zaczęłam blogować tutaj

marzec 2015 - po prawie rocznej przerwie - wracam do blogowania :)

1 komentarz:

  1. Zgadzam się! Właśnie o to chodzi, że my - wierząca młodzież - nie marnujemy życia w Kościele! My właśnie w przeciwieństwie do innych nie marnujemy swojej młodości - idziemy za Chrystusem od zawsze, i to jest piękne! Niestety, dużo osób tego nie rozumie... A jeśli ktoś młody myśli, że jeszcze na starość będzie miał czas na Kościół, to - po pierwsze się myli, a po drugie - takie "odkładanie wiary na później" jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu! Zresztą wszyscy nawróceni żałują, że nie od samego początku szli za Panem... Ale - im więcej win przebaczonych, tym większa miłość do Pana... Także to na pewno nie my marnujemy swoją młodość, tylko przeżywamy ją w najpiękniejszy sposób ;)

    OdpowiedzUsuń